İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dalgalı Ajurlu Karnıbahar Örgü Modeli Yapılışı

Ajurlu ve toplanarak yapılan dalgalı karnıbahar örgü modeli yapılışı. Örnek ile yelek, hırka, kazak ve bereler örmek ister misiniz?

Bu örneğin ilk sırasında 1 sıra haroşa örüyoruz. Örnek 6 ve 12 ilmek toplamda 18 ilmeğe dayandırarak yapacağız. Orta kalınlıkla ip tercih edilmiştir. 3.5 numara şiş ile örgüye başlanmıştır.

Yakadan başlama örgülerde kullanabilirsiniz. İsterseniz yukarıdan aşağıda gelinebilecek bir örnek. Yakada örnek ile haraşo arasında da artma yok.

Özlem isimli arkadaşımızın kızı içi yapmış olduğu örgüde karnıbahar modelini kullanmış. Kullanılan örgü modeli yeleğe çok yakışmış ve üzerinde harika durmuş.

Karnıbahar Örgü Modeli Çocuk Hırkası

Karnıbahar Örgü Modeli Çocuk Yeleği

Karnıbahar Örgü Modeli Yelek

Farklı bir örgü tekniği olan karnıbahar örgü modeli ile daha önceden bebek yeleği yapılışı paylaşmıştık. Oradaki modelde de yine karnıbahar modeli kullanılmıştı. Şimdi bir çok örgüde kullanabilecek örgü modellerinden olan bu örneğin nasıl yapıldığını öğrenmek isteyenler için video paylaştık. Bu örgü tekniği ile bayanlara yelekler, çocuklara örgüler ve bebeklere hırkalar örebilirsiniz.

Karnıbahar Örgü Modeli Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir