İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dantel Masa Örtüsü Yapımı ve Örnekleri

Dantel, en eski zamanlardan bu yana yatak örtüsü, masa örtüsü, mutfak dolabı örtüsü ya da oda takımı dediğimiz tarzda oda içerisinde kullanabildiğimiz çeşitli örtülerde kullanılır. Buna dantelden masa örtüsü modelleri diyenler de vardır ancak asıl doğrusu dantel masa örtüsüdür. Çünkü masa örtüsünün tamamı dantel motiflerinden oluşturulur.

Gelinlik kızların çeyizlerinin olmazsa olmazı dantel masa örtüsü modelleri bir zamanlar demode olmuştu. Şimdilerde ise yeniden gündeme geldi. Hazır olanlar bile el yapımı gibi görünüyor. En ince ipler ve tığlar ile örülen dantel masa örtüsü modellerini aratmayan hazır örtüler bulmak mümkün.

Çoğunlukla dantel masa örtüleri tek tek örülmüş motiflerin birleştirilmesi ile oluşturulur. Dümdüz örülüp giden bir masa örtüsü modeli neredeyse yoktur. Dantelden yapılan masa örtülerinin en güzeli en ince iple ve en ince tığla örülenleridir. Tığ ne kadar ince ip ne kadar ince ise örtü de o kadar hoş olur. Oya gibi ellerinizden kayar. Halkalı sehpa örtüsü danteli modelini anlattığımız yazımızdan sonra dantel masa örtüsü konusunda bu ikinci anlatımlı yazımız oluyor. Siz de en güzel dantel modellerinizi bizimle paylaşabilir, yapımını bulamadığınız modelleri bize yorum olarak sorabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir