İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eksiltmeli Selanik Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Örgü bebek battaniyesi yapılışı kolay bir model olan eksiltmeli selanik örgü modelini paylaşıyoruz. Bebek battaniyesi yapımı için harika bir model.

El yapımı örgü battaniyeler hiç bir zaman değerini kaybetmeyecek. Özellikle de bebekler için yapılan battaniyeler en çok örülen örgülerdendir. Bebek battaniyesi yapılışında da tabi bir çok örgü tekniği kullanılıyor. Bunlardan bazıları Tunus işi, Selanik örgü ve popcorn bebek battaniyesi modelleridir.

Selanik örgüyü beğenenler ve örmek isteyenler için zamanla paylaşımlarda bulunuyoruz. Şimdi ki paylaşımımızda kolay battaniye yapımı arayanlar için bir modelin videolarını paylaştık. Videolarda selanik örgü tekniği ile yapılan bebek battaniyesinin tüm detayları bulunuyor. Waterlily kanalından almış olduğumuz video için arkadaşımıza teşekkür ediyoruz.

Selanik Örgü Bebek Battaniyesi
Selanik Örgü Bebek Battaniyesi

Bu çalışmamızda Selanik battaniye ye başlama, arttırma, kenar fırfır örneği ve yalancı selanik modeline detaylı olarak yer vermeye çalıştım. Benim kullandığım ip akrilik bir ip ve şişim 4,5 numara .Siz de 4,5 numara şişle örülebilecek herhangi bir ip kullanabilirsiniz.

Selanik Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

VİDEO 1

VİDEO 2

VİDEO 3

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir