İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı

Bebek battaniyesi örgü modelleri tığ işi ve iş ile olmak üzere iki şekilde yapılır. Tığ işi bebek battaniyeleri diğerine göre daha incedir, şiş ile örülenler daha kalındır. Yün, tiftik, ankara tiftik gibi ipleri şişle bebek battaniyesi örmek için tercih ederiz.

Daha önceki yazılarımızda örgü bebek battaniyesi modelleri ve bunların yapılışlarından bahsetmiştik. Ayrıca bu battaniyeleri çeşitlendirebilmeniz için örnekler de sunmuştuk. Bu battaniyelerin büyük bir kısmı şiş ile örülür. Bu yazımızdaki bebek battaniyeleri ise tığ ile yapılır.  

Tığ işi bebek battaniyesi nasıl yapılır?

İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek dilediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz. Bebe yünü, bebek battaniyesi için idealdir. İsterseniz siz farklı alize iplikler de kullanabilirsiniz.

Battaniyeyi yapmak istediğiniz uzunlukta zincir çektikten sonra üzerine trabzanlar yapabilirsiniz. Bir zincir atlayıp bir zincir çekip batarak bu trabzanları yapabilirsiniz. Üzerine sık iğne ile devam edeceğiniz bu model iki sıradan oluşmaktadır. Anlatımlı yapılışını aşağıdaki videoda daha detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir