İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fiyonk Örgü Modeli Videolu Anlatım

Bugün sizlere kurdelalı fiyonk örgü modelinin yapılışını paylaşacağım. Bere, atkı, yelek ve hatta battaniyelerde kullanabileceğiniz bir örnek.

Bir çok şey yaparken kullanabileceğiniz bir örgü modelini daha paylaşıyoruz. Örgü modelimizin adı fiyonk modelidir. Şiş işi örgü modeli olan fiyonk örgü modeline kurdelalı örgü modeli de diyebilirsiniz. İster bere ister atkı, isterseniz de battaniye yaparken kullanabileceğiniz bir örgü modelidir. Şiş işi örgülerden kolay olan bir örnektir.

Örgü Fiyonk Örneği
Örgü Fiyonk Örneği

Kimilerine göre örgü örmek çok zor bir iştir. Kimilerine göre ise çok basittir. Hatta o kadar basittir ki bir örneği gördüğü zaman hemen yapabiliyorlar. Örneği gördükten sonra hemen çıkarıp istediği örgüleri yapabiliyorlar. Biz sitemizde hem acemi örgücüler için hemde usta örgücüler için paylaşımlar yapıyoruz. Özellikle şiş işinde bayanlar biraz daha zorlanıyor. Karmaşık olduğunu söylüyorlar. Halbuki anlatımlı örgü videolarını sonuna kadar izleseler nasıl yapıldıklarını öğrenebilecekler. Ama videoyu yarıya kadar izleyip kapatırsanız örgüyü tam olarak öğrenemeyebilirsiniz. Zaten videolar çok uzun değil. Örgü videolarını kısa kısa paylaşıyoruz. Bu videoları da sonuna kadar izleyebilirsiniz.

Fiyonk Örgü Modeli
Fiyonk Örgü Modeli

Şimdi bir kaç tane yapmamız gereken şey var. İlmeklerimizi 20 ve 20 katları şeklinde atacağız. Modelimizin ilk sırasına ters tarafından başlıyoruz. 3 tane düz örüyoruz. Sonrasında 2 düz 2 ters olarak sonuna kadar devam edeceğiz. Son 3 ilmeği de düz öreceğiz. Bütün model 2 düz 2 ters üzerine oluşturulmuş. Fakat kenarlar biraz daha değişik. Modeli kurmak için her 6 sırada bir kurdela yapacağız. Ama kurdelalar birbirlerine ters olarak yapılıyor. Yani çapraz şekilde ilerliyor.

Fiyonk Örgü Modeli Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir