İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fiyonk oyası yapılışı (Videolu Anlatım)

Bu yazımızda sizlere iğne oyası ile fiyonk oyası yapılışı ve videolu anlatımını paylaştık. Bu oya örneğinin nasıl yapıldığını sizlerde öğrenmelisiniz.

İğne oyası kullanarak fiyonk oyası yapılışını sizler için sitemizde paylaşıyoruz. Çok basit anlatımlar ile paylaşmış olduğumuz fiyonk oyasının anlatımı videolu olarak paylaşılmıştır. Sizlerde yazma ve tülbentlerinizi fiyonk oyası ile süslemek isterseniz mutlaka bu videoyu izlemelisiniz. Daha önceki bir yazımızda Çengelli iğne ile fiyonklu tülbent yapılışı paylaşmıştık. Bu yazımızda ise iğne kullanılarak yapılan fiyonk oyasını paylaşıyoruz. Facebook sayfamızda bu oyayı beğenen binlerce kişi oldu. Umarım sizlerde beğenip bundan sonraki işlerinizde bu oya modelini kullanırsınız. Aşağıdaki modellerde bu oyanın kenar dantellerine ne kadar yakıştığı görülmektedir.

Fiyonk oyalı yazma

Fiyonk Oyası Yapılışı

Fiyonk oyası yapılışı 1

Fiyonk oyası yapılışı 2

Fiyonk oyası yapılışı 3

Fiyonk oyası yapılışı 4

Aşağıdaki model de farklı renk ve yazma ile yapılan bir model. Ne kadar yakıştığını görebiliyorsunuzdur. Yukarıdaki anlatım kısa anlatımları ile resimli anlatılmıştır. Şimdi aşağıda ise videolu olarak nasıl yapıldığını anlatan bir video paylaşımı yaptım.

Fiyonk oyalı tülbent

Fiyonk Oyası Yapımı Videolu Anlatım

Bu örnek Esma Tanyıldız instagram sayfasından alınmıştır.

Bir yorum

  1. asuman şengül 2 Eylül 2016

    tek kelimeyle harika.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir