İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gerçek Selanik Örgü Modeli Yapılışı

Türk kadınlarının en çok kullanmış olduğu gerçek selanik örgü modeli yapılışı. Selanik örgü modelini bilmeyenler bu kısa videoyla öğrenebilirler.

Türk hanımlarının en çok kullanmış olduğu örgü tekniklerinden biri selanik örgü modelidir. Yelekler, atkılar, bereler ve patikleri Selanik örgü ile yapabilirsiniz. Kolay olduğundan dolayı Selanik örgü modelinin kullanım alanı bayağı fazladır. Örgülerinde Selanik örgü modelini kullanan hanımlar şirin el işleri yapıyorlar. Örgüye yeni başlayanların da ilk öğrenmesi gereken örgü tekniklerinden biridir. İleride çok karşınıza çıkar bu örnek.

Selanik Örgü Modeli Nasıl Yapılır? yazısında örgünün yapılışını merak edenler için resimli anlatımlı modelini yayınlamıştık. Resimli anlatımdan da anlamayanlar için videolu anlatımı paylaşıyoruz. Crochet Örgü Atölyesi kanalında yayınlanan gerçek Selanik örgü modelini burada paylaşıyoruz. Yapılışı kolay olan Selanik modeli 6 dakikada anlatılmıştır.

Sizde Selanik örneğinin nasıl yapıldığını öğrenerek bundan sonraki örgülerinizde bu modelle örebilirsiniz. Kendinize ve çocuklarınıza örgüler hazırlayabilirsiniz.

Gerçek Selanik Örgü Modeli
Gerçek Selanik Örgü Modeli

Öncelikle ilmekleri çift değil tek sayı artmanız gerekiyor. Her zaman örneğe bir tersle başlıyoruz. 1 Ters 2 ilmeği yine ters öreceğiz ipi şişin üstüne alacağız fakat çekmeyeceğiz. Diğer ilmeği ördük. Bu ilmeği de atıp örmeden alıyoruz.

Gerçek Selanik Örgü Modeli Videolu Anlatımlı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir