İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Haroşa Örgü Nasıl Örülür? Videolu Anlatım

Bir çok örgüde kullanılan haroşa örgü nasıl örülür? Yapılan örgülerin bir çoğunda kullanılan haroşa örgü tekniği nasıl yapılır?

Örülen örgülerin pek fazlasında haroşa örgü kullanılmaktadır. Şimdiye kadar sitemizde paylaştığımız örgülerde de kullanılıyordu. Örgülerin yapılışlarında bazı teknikler vardır. Haroşa örgü de bunlardan biridir. Yapılan bereler, yelekler, bebek örgüleri, bayan örgüleri, atkılar patikler ve kazaklar gibi daha sayamadığımız bir çok örgü modelinde kullanılmaktadır.

Yayınladığımız örgülerde haroşa sayılarını veriyorduk. Fakat son zamanlarda bazı yorumlar almaya başladık. Bu yorumlarda haroşa örgü modelinin nasıl yapıldığını soranlar vardı. Bu sorulara cevap olsun diye nasıl yapıldığını videolu anlatımlı olarak paylaşıyoruz.

Haroşa örgü nasıl yapılır diye merak edenler videolu anlatım sayesinde öğrenebilirler. Videoyu izlediğinizde bunun ne kadar kolay olduğunun farkına varacaksınız. Yapacağınız örgülerde kullanacağınız bir tekniği daha öğrenmiş olacaksınız. Örgüyü örerken ipin yönünün sürekli kendinize doğru olması gerektiğini unutmayın. Sağ elinizde bulunan şişi kendinize doğru batıp, ipi ise kendinize doğru dolamanız gerekiyor. Sonrasında ise ipi çekerek ilmeği şişin üstüne almanız gerekiyor.

Haroşa Örgü Nasıl Yapılır?
Haroşa Örgü Nasıl Yapılır?

Örgülerde en çok kullanılanlardan biri de düz örgü tekniği yazısına göz atarak bir modelin daha yapımını öğrenebilirsiniz. Yakında tüm örgülerin anlatımlarını paylaşacağız.

Haroşa Örgü Nasıl Yapılır?

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir