İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İğne oyası mutfak havlusu yapılışı

İğne oyası mutfak havlusu yapılışı ile güzel bir havlu yapabilirsiniz. Mutfak havlusu kenarı yapımı resimli anlatımlı olarak paylaşılmıştır.

Mutfak havluları genellikle iğne oyaları ile süslenirler. Anadolu kadınları el işine meraklı olduğu için havlularıda süslerler. Kendi yapmış oldukları oyalar ile havlu kenarı dantellerine süslemeler yaparlar. İğne oyası mutfak havluları Anadoluda bir çok evin mutfağında bulunur. İğne oyası mutfak havluları kenar dantelleri paylaşımından sonra bizlerden mutfak havlusu kenarı yapılışı isteyenler olmuştu. Bizde onlar için iğne oyası mutfak havlusu yapılışı paylaştık. Model biraz badem oyasına benziyor. Mutfak havlularına çok yakışacak olan bir iğne oyasının anlatımına yer verdik. Adım adım nasıl yapıldığı anlatılan oya havlu kenarına oldukça yakışmış. Havlu kenarlarını iğne oyası ile süsleyerek çeyiz bohçalarına koyabilirsiniz.

İğne oyası mutfak havlusu yapılışı 19

Günümüzde bir çok bayan iğne oyası işi ile uğraşıyor. Kimi kendisi ve çevresindekiler için çeyizlikler hazırlarken kimi ise yapmış olduğu iğne oyaları ile evin bütçesine yardımcı oluyor. Sizde ister çeyizlikler yapın, istersenizde yapmış olduğunuz iğne oyalarını satarak para kazanın. Aşağıdaki mutfak havlusu yapılışı Neşe Ü. Vergili Göz Nuru İğne Oyası sayfasından alınmıştır. Daha fazla anlatımlı iğne oyası isterseniz iğne oyaları veya oya modelleri sayfalarına göz atabilirsiniz.

İğne Oyası Mutfak Havlusu Kenarı Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir