İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İki Renkli Yalancı Pirinç Örneği Yapılışı

Bebek örgüleri ve özellikle bebek battaniyelerinde çift taraflı olarak kullanılan iki renkli yalancı pirinç örgü modelinin yapılışı.

Cici cici bebek örgüsü yapmak isteyenlere cidi bir model paylaşıyoruz. Özellikle bebek battaniyelerine çok yakışan bir örgü. İki taraflıda kullanabileceğiniz iki renkli yalancı pirinç örneğinin yapılışından bahsediyorum. Pirinç Örgü İle Yelek Yapılışı  yazısında düz pirinç örgüyle yapılan bir yeleği yayınlamıştık. Şimdiki paylaştığımız pirinç örgü ise iki renkli yalancı pirinç örgü modelidir.

Yalancı Pirinç Örgü Modeli
Yalancı Pirinç Örgü Modeli

Bebeklere örgü yapılacakken çok araştırılır. Hangi örgü modelini kullansam, hangisi daha çok yakışır diye. Model bulmakta zorlanan kişiler oluyor. Hangi modelin neye yakışacağını bilmeyip karar veremeyenler var. Hal böyle olunca da hanımlar internete girip uzun bir aramaya çıkıyorlar. El işi hobiler sitelerinde paylaştığımız yazılarda özellikle nerelerde kullanılırsa daha güzel olacağını yazıyoruz. Bebek örgülerinde mi, bayan örgülerinde mi, şallarda mı yeleklerde mi kullanılsa daha şık durur diye belirtiyoruz. O yüzden de bu yazımızın başında belirtiğimiz gibi bu örgü modeli en çok bebek örgülerine yakışıyor.

Yalancı pirinç örneği 30 +1 31 ilmek üzerinden çıkarılmıştır. Anlatımda ise 12 +1 13 ilmek üzerinden çıkarılmıştır. Kullanılan iplerin ise kartopu aksoft olduğunu belirtelim. Çok kısa videoyla örgü modeli öğrenmek isteyen acemi hanımlar bu video ile öğrenecekler. Sadece 5 dakikalık kısa bir video. Kısa olduğuna sakın aldanmayın örgünün tüm detayları gösterilmiştir. Minnoşlara örgü örerken tercih edebileceğiniz yalancı pirinç örgü modelini inşallah beğenirsiniz.

Yalancı Pirinç Örneği Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir