İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İncili Şiş Oyası Yapılışı

Şiş oyası yaptınız mı daha önce? İnci, tığ ve şiş kullanarak yazma kenarına yapılan oyanın yapım aşamalarını sitemizde paylaştık.

Çeyizlik boncuk oyaları ararken görmüş olduğum incili şiş oyası modelinin yapılışını sizlerle paylaşmak istedim. İncili oya modelleri olduğunu biliyordum fakat incili şiş oyası olduğunu bilmiyordum. Gerçi ben şiş ile oya yapıldığını da daha yeni öğreniyorum. Belki bilmeyeninizde varsa şiş ile çok güzel oyaların elde edildiğini söyleyebilirim.

Şiş Oyası Yapımı yazımızda şiş kullanılarak yapılan bir modeli paylaşmıştık. O zaman şişle oya yapıldığını öğrenmiştim. Daha sonra boncuklu oya da yapılabilir mi diye ararken Boncuklu Şiş Oyası Yapımı modeli ile karşılaşmıştım. O modeli siteye eklediğim zaman çok beğenilmişti. Bakalım incili şiş oyası modeli de beğenilecek mi.

İncili Şiş Oyası Modeli

İncili Şiş Oyası

Namaz örtüleri, mevlüt örtüleri ve çeyizlik başörtülerinde kullanabileceğiniz bu modelin yapım aşamalarına aşağıdaki videoda ulaşabilirsiniz. 5 dakikalık videoda incilerin nasıl yazma kenarı oyasına dönüştüğünü görebilirsiniz.

İncili Şiş Oyası Yapılışı Videolu Anlatım

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir