İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kabartmalı Saç Örgüsü Modeli Yapılışı

Kabartmalı saç örgüsü modeli ile yeni yapacağınız örgülere farklılık katabilirsiniz. Bu örgü tekniğini mutlaka öğrenmelisiniz.

Merhaba hanımlar çok basit bir örnekle yine karşınızdayım. Üçlü saç örgüsü modelimiz hem yapımı kolay, hem de kabartmalı durduğu için gösterişli bir modelimizdir. Örneğimizin tekniği çok basit istediğiniz mesafeyi kendiniz verebilirsiniz. Sadece şunu bilmenizi isterim ki üç ün katları şeklinde örneğimizi kuruyoruz. Buna dikkat etmemiz gerekir. Ben 9 yaparak örneğimi sizlerle paylaşacağım. Saç örgüsünün genel mantığı hep dıştakini içe alarak saç örgüsünü oluşturuyoruz. Bir sağdan, bir soldan alıp ortada kuruluyor. Gelin birde nasıl yapıldığını beraber görelim.

blank

İlk olarak yine her zaman ki gibi öreceğiniz modele göre ilmeklerimizi atarak başlıyoruz.

İkinci sıramızda 3 tane kenar ilmeği bırakarak yapıyoruz. Sizler daha fazla kenar ilmeği vererek de yapabilirsiniz.

Sağ şişimizdeki 3 ilmeğimizi şişten çıkarıp, sol şişimizdeki 3 ilmeği sağ şişe geçiriyoruz. Sol şişimize ise sağ şişimizden çıkardığımız ilmekleri alıyoruz ve sağ şişimizdeki 3 ilmeğimizi tekrardan sol şişe geçirip yer değiştirmiş oluyoruz.

Alt kısımdan aldığımız 3 ilmeyi düz olarak örüyoruz.

Üst tarafta kalan diğer 3 ilmeğimizi döne döne ilk ilmeği örmeden 8 kere örüyoruz.

Diğer 3 ilmeğimizi normal örerek ve 3 kenar ilmeğimizi örerek devam ediyoruz.

Arka kısmında yine hiçbir şey yapmadan hepsini ters olarak örüyoruz.

Şimdi diğer taraftan örgü modelini çıkarmak için yine aynı işlemi uyguluyoruz. Sol şişimizdeki ilmeklerimizi arkaya, diğer üçünü de üst kısma çıkartıyoruz. Yine sağ şişimizdekileri sol şişe alarak devam ediyoruz. Yine aynı şekilde 8 defa döne döne yaparak örneğimizi oluşturmuş oluyoruz.

Oldukça kolay ve gösterişli bu harika modelimizi istediğiniz tüm örgülerinizde kullanabilirsiniz. İyi günlerde kullanın…

Kabartmalı Saç Örgüsü Modeli Video

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir