İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kafes Örgü Modeli

Atkı, şal ve bere gibi örgülerinizde kullanabileceğiniz kafes örgü modeli yapılışı sitemizde yayınlanmıştır. Bu örgü tekniğini sizlerde öğrenebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar şimdi size göstereceğim model çok basit ve çok gösterişli. Özellikle merserize iplerle, yazlık bluzlarda ve hırkalarda harika duruyor. Atkı, şal ve bere örgülerinizde de rahatlıkla kullanım acısından muhteşem bir modeldir. Örümü geniş tutulduğu için yumuşacık ve sıcak tutacak bir örgü modelimizdir. Şimdi örneğimize başlayalım.

blank

Kafes Örgü Modeli Yapılışı

Öncelikle şişimize öreceğiniz kişiye göre ilmek sayısını atıyoruz.

Daha sonra ilk ilmeğimizi düzden 1 tane örüyoruz.

Diğer ilmeğimizi ipimizi öne alarak yine düzden örüyoruz. İpimizi öne aldığımız için artırma işlemi yapmış oluyoruz.

Artırdığımız ipi ördüğümüz ilmeğin üzerinden geçirerek örüyoruz. Bu şekilde her seferinde ön kısmında aynı işlemi devam ediyoruz.

Örneğimiz bu şekilde gayet basit. Daha dolgun ve gösterişli olmasını isterseniz kalın şişlerle örmenizi tavsiye ederim. Benim kullandığım 5 numara şişle yaptım. Arka kısmından hiçbir özellik olmadan hepsini ters örerek devam ediyoruz.

Her örgünüzde kullanabileceğiniz bu modelimizin boyutunu, genişliğini ayarlayarak devam edebilirsiniz. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle kolay gelsin…

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir