Hobiler

Kalemle Boncuk Oyası Yapımı

Kalemle boncuk oyası yapımı ile harika bir tığ oyası yapabilirsiniz. Tığ işi boncuk oyalarından olan kalemle oya yapılışı ile karşınızdayız.

Kalem kullanılarak yapılan bir tığ oyası modeli ile karşınızdayız. Tığ, kalemi oya ipi ve kum boncukları ile yapılan yazma kenarı oyası. Bu oya çok şirin duran yazmaları süsleyen bir modeldir. Tığ ve kalem kullanılarak yapıldığından kalem oyası veya tığ oyası ile yapılan boncuk oyası da diyebiliriz.

Kalemle Boncuk Oyası

Kalemle Boncuk Oyası

Derya hanımın kanalında paylaşmış olduğu kalem yardımıyla yapılan boncuklu oya yapılışı en kolay modellerden bir tanesidir. Acemi oya severlerin hemen yapabileceği örneklerden biridir. Eğer yazmalarınız için kolay boncuklu oya yapılışı arıyorsanız bu video size göre.

 

Kalemle yapılan bir kaç oya örneği daha paylaşmıştık. Kalem İle Tığ İşi Mil Oyası Yapılışı ve Kalem Oyası Yapılışı bunlardan en çok beğenilenler. Boncuklu oya olarak ise ilk paylaşımımız. Bunun yapılışı için kurşun kalem veya tükenmez kalem kullanabilirsiniz.

Kalemle Boncuk Oyası Yapılışı

Kalemle Boncuk Oyası Yapılışı

Kalemle Kum Boncuk Oyası

Kalemle Kum Boncuk Oyası

O kadar basit anlatılmış ki kalem oyasını yapamamanız için hiç bir neden yok. Yani anlamayacağınız hiç bir nokta yok çünkü herşey anlatılmıştır.

Kalemle Boncuk Oyası Yapılışı

Kalemde Boncuk Oyası Yapımı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sebahat dedi ki:

    Çok beğendim öğrenmek istiyorum

    N

BİR YORUM YAZ