İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kum Boncuklu Sıralı Oya Yapımı

Bugünde boncuk oyası arayanlar için kum boncuklu sıralı oya yapımını paylaşıyoruz. Çok beğeneceğiniz bu modelin yapılışını sitemizden öğrenebilirsiniz.

Anlatımlı iğne oyaları paylaşımlarına Gül’ün iğnesinden dökülenler sayfasında paylaşılan kum boncuklu sıralı oya yapılışı ile devam ediyoruz. Kum boncuklu oyalar ile yapılan yazmalar ve tülbentler kibar, çıtı pıtı görünüyor. Şimdi paylaşacağımız model de sıralı oya modelidir. Fakat diğer sıralı oyalardan bir farkı var. Bu fark ise kum boncukların kullanılmasıdır.

Sıralı oya arayanlar için daha basit modeller olan Sıralı İğne Oyası Modeli ve Sıralı Oya Yapımı modellerini paylaşmıştık. O modellerde iğne ve iplik dışında herhangi birşey kullanılmamıştı. Fakat İncili Sıralı Tığ Oyası Yapımı sayfasında paylaştığımız modelde oyayı süslemek için sıralı şekilde inciler yerleştirilmişti. Şimdi paylaştığımız modelde ise kum boncuklar kullanılarak sıralı oya modeli süslenmiş.

Boncuklu Sıralı Oya İçin Gül’ün İğnesinden Dökülenler  Sayfasına Teşekkürler

Gül’ün iğnesinden dökülenler sayfasını belki biliyorsunuzdur. Sayfada anlatımlı iğne oyası modelleri yer alıyor. Sayfa sahibinden rica edip modellerini sitemizde paylaşmak için izin aldık. Sağolsun kendisi de bizi kırmayıp anlatımlı modellerini almamıza izin verdi. El işi hobiler site yöneticileri de iğne oyası öğrenmek isteyen hanımlar için anlatımlı oyalar paylaşmaya son sürat devam ediyor. Aşağıda yapılış resimlerini kolaj haline getirdim. Sırası ile nasıl yapıldığı anlatan resimler yer alıyor. Boncukların ipe nasıl geçirildiği ve oyanın yapım aşamaları için resimleri sırası ile takip edin.

Sponsorlu Bağlantılar
Kum Boncuklu Sıralı Oya Yapılışı 

Kum boncuklu sıralı oya yapımı 2

Kum boncuklu sıralı oya yapımı 2

Kum boncuklu sıralı oya yapımı 3

Kum boncuklu sıralı oya

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir