İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuş Gözü Örgü Modeli Yapılışı Anlatımlı

Hanımların bayan yelekleri yaparken sıklıkla kullanmış oldukları kuş gözü örgü modelinin yapılışı Türkçe videolu olarak buradadır.

Örgücü hanımlar kuş gözü modelini bilirler. Bilmeyenler de mutlaka bu örgü modeli ile karşılaşmıştır. Kuş gözü modelinin aralarına yapılan su yolu örgü modeli örgünün daha güzel görünmesini sağlıyor. Örgü modeli aşağıdaki videoda anlatılırken araya konulan 1 tane ters ilmek daha şık görünmesini sağlamıştır. İstediğiniz kalınlıktaki örgü yün ip kullanabileceğiniz bu örgü modelinde dikkat etmeniz gereken şeyi unutmayın. Burgunun farklı bir modeli olduğundan dolayı örgüyü büzmektedir.

Kuş Gözü Örgü Modeli Bayan Yeleği

Lastik yapımından sonra ilmek arttırmanız gerekiyor. Kuş gözü örgü modeli aşağıdaki video ile anlatılmıştır. Örgü modeli ön yüze kurulmaktadır. Fakat arka tarafa kurmak isteyenler de burgusu diğer tarafa doğru olacağının farkında olması gerekiyor. Nereden kuracağınız ise size kalmıştır. Örgünün ön tarafını 8 ilmek düz 1 ilmek ters sırasın sonuna kadar örünüz. Arka tarafa geçince tane düz ilmek örüp, bir tane  ters bir dolayıp 8 ilmek daha örünüz ve sırayı böyle tamamlayınız. Ön tarafa geçince doladığınız ilmekleri serbest bırakıp ördüğünüz ilmeklerin boyunu uzatacaksınız. 5 6 7 ve 8. ilmekleri öndeki 4 ilmeğin üstünden atlayıp ördükten sonra baştaki 4 ilmeği örün.  Örgü modelinin yapılışı aşağıdaki videoda daha basit anlatılmıştır. Yapılacak olanlara kolay gelsin.

Kuş Gözü Örgü Modeli Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir