Hobiler

Örgü Fıstık Modeli Nasıl Yapılır?

Sizden gelen istekler doğrultusunda fıstık örneğinin nasıl yapıldığını hep beraber görelim. Fıstık örgü modeli nasıl yapılır?

Şişimize 35 attık, birebir lastik ördük. Lastiği 3 cm, 6cm ne kadar isterseniz örebilirsiniz. 4 sıra da düz örüldü. Düz ördükten sonra fıstık örneğinin nasıl yapıldığını görelim. 5 ilmek düz örelim. Altıncı ilmeği soldaki şişe bekletiyoruz. 1 ilmek örüyoruz soldaki şişden çıkarmadan ipi öne geçirip aynı ilmeğin içinden bir ilmek daha çıkarıp, ipi arkaya geçirip aynı ilmekten bir ilmek daha çıkarıyoruz. Çıkarmış olduğumuz 3 tane ilmeği 4 sıra örüyoruz. Sadece 3 ilmeği örüyoruz.

Normal örgü örer gibi 3 ilmeği 4 sıra örüyoruz. İlk fıstığımızı yaptık. Örgümüze devam ediyoruz. 5 ilmek düz örüyoruz. Altıncı ilmeği son şişten çıkarmadan sağ şiş ile bir ilmek alıp içinden bir ilmek çıkarıyoruz. 3 ilmek yapılıyor. 1 ilmekten 3 ilmek çıkarıyoruz. Bu üç ilmeği 4 sıra örüyoruz. 4. sıramızda üç ilmeği hepsini beraber alıyoruz. İkinci fıstık da böylelikle oluşuyor.

5 ilmek örüyoruz, 6. ilmeğe yeniden aynı işlemi yapıyoruz. 1 ilmekten 3 ilmek çıkarıyoruz. Örgümüzün arkasına geçip sadece arttırdığımız o üç ilmeği örüyoruz. Örgümüzü döndürüyoruz.

Fıstık Örgü Modeli

Örgü Fıstık Modeli Yapılışı

Bu içeriği ne kadar faydalı buldunuz?
[Toplam: 11 Ortalama: 2.5]

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ