İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Örgü Fıstık Modeli Nasıl Yapılır?

Sizden gelen istekler doğrultusunda fıstık örneğinin nasıl yapıldığını hep beraber görelim. Fıstık örgü modeli nasıl yapılır?

Şişimize 35 attık, birebir lastik ördük. Lastiği 3 cm, 6cm ne kadar isterseniz örebilirsiniz. 4 sıra da düz örüldü. Düz ördükten sonra fıstık örneğinin nasıl yapıldığını görelim. 5 ilmek düz örelim. Altıncı ilmeği soldaki şişe bekletiyoruz. 1 ilmek örüyoruz soldaki şişden çıkarmadan ipi öne geçirip aynı ilmeğin içinden bir ilmek daha çıkarıp, ipi arkaya geçirip aynı ilmekten bir ilmek daha çıkarıyoruz. Çıkarmış olduğumuz 3 tane ilmeği 4 sıra örüyoruz. Sadece 3 ilmeği örüyoruz.

Normal örgü örer gibi 3 ilmeği 4 sıra örüyoruz. İlk fıstığımızı yaptık. Örgümüze devam ediyoruz. 5 ilmek düz örüyoruz. Altıncı ilmeği son şişten çıkarmadan sağ şiş ile bir ilmek alıp içinden bir ilmek çıkarıyoruz. 3 ilmek yapılıyor. 1 ilmekten 3 ilmek çıkarıyoruz. Bu üç ilmeği 4 sıra örüyoruz. 4. sıramızda üç ilmeği hepsini beraber alıyoruz. İkinci fıstık da böylelikle oluşuyor.

5 ilmek örüyoruz, 6. ilmeğe yeniden aynı işlemi yapıyoruz. 1 ilmekten 3 ilmek çıkarıyoruz. Örgümüzün arkasına geçip sadece arttırdığımız o üç ilmeği örüyoruz. Örgümüzü döndürüyoruz.

Fıstık Örgü Modeli

Örgü Fıstık Modeli Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir