İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sıralı Çiçekli Oya Modeli Yapımı

Tülbent kenarları için harika bir modelimiz olan sıralı çiçekli oya modeli yapımı. Çiçekli oya yapılışı, sıralı tığ oyası yapımı isteyenler?

Sıralı tığ oyaları ve çiçekli tığ oyaları sevenler için ikisi bir arada olan modelimizi paylaşıyoruz.Tülbent kenarları için yapılmış olan bu oya örneğini bakalım sizler de sevecek misiniz? Bu oya modelini tığ ile uğraşan hanımlar sevecektir. Yapılılı basit oya modeli olan bu model ile tülbentlerin kenarlarını süsleyebilirsiniz.

Tığ oyaları yapmak isteyenler için daha önce yayınlamış olduğumuz 2018 tığ oyaları yazımızda 112 tane oya örneği yer alıyor. Orada görmüş olduğunuz modelleri yavaş yavaş anlatımlı olarak oya modelleri kategorisinde yayınlamaya başladık. Sırası ile tığ oyalarının anlatımlarına yer vermeye çalışıyoruz.

Yüzlerce yıldır başörtüleri olarak kullanılmış olan yazmalar tığ oyaları ile de süsleniyor. Kimi bayan iğne oyası tercih ederken kimi de tığ oyalarını tercih ediyorlar. Başörtüsü olarak kullanılan tülbentlerin kenarları bu oyalar ile süslenip hazırlanıyor. Tığ yağımı kolay bir iştir. İğne oyasına nazaran daha kolaydır yapılışı. Bundandır ki bir çok bayan iğne oyasının zorluğundan tığ oyasına yöneliyorlar.

Sıralı Çiçekli Oya

El işi hobiler sitemizi sık sık ziyaret ediyorsanız bilirsiniz paylaştığımız anlatımlı oyaları. Bu oyaları kimi zaman resimli kimi zaman ise videolu anlatımlı olarak paylaşıyoruz. Eğer yeni oyalar görüp yapılışlarını öğrenmek istiyorsanız sitemizi günlük olarak takip edebilirsiniz.

Sıralı Çiçekli Tığ Oyası Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir