İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tığ işi mutfak havlu kenarları

Tığ işi mutfak havluları mutfaklarda kullanılmaktadır. Mutfak havlu kenarları için tığ oyası ile yapılan çeşitli oya modellerine buradan bakabilirsiniz.

Çeyiz bohçalarının olmazsa olmazlarından olan tığ işi mutfak havlu kenarları ile karşınızdayız. Tığ oyası ile yapılan mutfak havlusu kenar dantelleri bu yazımızda yayınlandı. Mutfak havlu kenarları için genellikle iğne oyaları kullanılsa da tığ oyaları da kullanılmıyor değil.

Mutfak Havlusu Nedir?

Mutfaklarda kullanılan havlulara mutfak havluları denir. Bir diğer adı ise el bezi olan mutfak havluları el nakışı ile süslenip kullanılıyor. El işleme havlular el sanatları ile uğraşan hanımlar tarafından yapılıyor. Nakışlar ile süslenen havlular mutfaklarda el bezi olarak bulunduruluyor.

Mutfak Havlu Kenarları Nasıl Yapılır?Tığ Oyası Havlu Örnekleri

Mutfak havlusu kenarları iğne oyaları veya tığ oyaları ile yapılmaktadır. Sitemizde anlatımlı olarak mutfak havlusu oyaları yer alıyor. Eğer nasıl yapıldıklarını öğrenmek istiyorsanız mutfak havlusu diye aratıp bulabilirsiniz. Yeni başlayanlar için paylaştığımız açıklamalı havlular ile yardımcı olmaya çalıştık. Eğer ben iğne veya tığ oyası ile yapmakla uğraşamam diyorsanız yapıp satan bayan arkadaşlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Havlu Kenarları Nasıl Süslenir? Tığ Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

Havlular tığ oyaları ile de süslenebiliyor. Aynen iğne oyasında olduğu gibi tığ ile oyalar yapılarak havlu kenarlarına danteller yapılıyor. Kimi iğne oyası severken kimi bayanda tığ oyası seviyor ve yapacağı havlularda da tığ oyasını tercih ediyor. İğne oyası mutfak havluları kenar dantelleri yazımızdan sonra birde tığ işi mutfak havlu kenarları paylaşalım dedik. Havlu kenarlarına tığ ile yapılan oyalar iliştirilerek çok güzel modeller elde edilebiliyor.

blank

Mutfak Havlu Örnekleri

Havlu kenarları kategorisinde şimdiye kadar genellikle iğne oyası ile yapılan havluları paylaştık. Tığ oyası seven hanımlar için de tığ oyası ile yapılan havluları paylaşalım dedik. Aralarından en güzel havlu modellerini seçerek sizler için sitemize yükledik. Umarım bu modelleri beğenirsiniz ve sizde çeyiz bohçası için veya gündelik hayatta kullanmak için mutfak havlularını tığ oyası ile yaparsınız. Aşağıdaki resimlere tek tek tıklayarak havluları detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Tığ ile yapılmış olan hepsi birbirinden güzel havlulara göz atma vakti!

Tığ Oyası Mutfak Havlusu Kenarı Dantelleri

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir