İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tığ Oyası Kürdanlı Oya Yapılışı

Farklı teknikler kullanılarak yapılan tığ oyaları arasında kürdanlı oya modeli de yer alıyor. Tığ oyası modellerindenden kürdanlı oya nasıl yapılır?

Kürdanla oya yapılışı ile yazma kenarı oyası yapılabilir. Yayınladığımız anlatımlı videoda kürdanlı oya yapılışını bulunuyor. İğne oyasını anımsatan oya modelinde tığ ve kürdanlar kullanılmıştır.

Daha önceki zamanlarda sizlere Kürdanla Zincirli Tığ Oyası Yapımı modelini paylaşmıştık. Yeni oya modelleri için sitemizi takip edin.

El Emeği Göz Nuru Dünyam bugün bizlere Kürdan oyası örneği nasıl yapılır? gösteriyor. Kürdan ile yazma oyası ile bir çok oya modeli yapılıyor. Bunları ara ara sitemizde paylaşacağız.

Bazı hanımlar kürdan yerine kulak temizleme çubuğu ve kibrit çöpü kullanıyor. Biz bu yazımızdaki modelde kürdan kullanılarak yapılan oya modelini yayınladık. Ama dilerseniz siz kibrit ve kulak temizleme çöpü de kullanabilirsiniz.

Kürdan Oyası Modeli

Tığ oyaları kategorisinde daha farklı oya anlatımlarına ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı iğne oyası modelleri ve tığ oyası modelleri anlatımları bulunmaktadır.

Kürdan Oyası Yapılışı

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir