İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yan Burgu Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Yan burgu örgü modeli yapılışı Türkçe videolu anlatımlı. Burgu örgü modelinin yan örülen halini öğrenmek ister misiniz? Bu örgü modeli ile eşlerinize örgüler örebilirsiniz.

Eşi için kazak başlayan bir arkadaşımızın örgü grubunda paylaştığı örgü modelini sizinle paylaşmak istedim. Örgü modelinin adı yan burgu örgü modelidir. Yan yana dizili burgular halinde yapılan örgü modelinin tam ismi ise yan yalancı burgu örgü modelidir. Şiş ile yapılan burgu örgü modeli ile bir çok örgü yapılabilmektedir. Eşleriniz için sizinde aklınızda örgü örmek varsa yapılabilecek bir model budur. Örgü lastiğin üstüne yapılan burgu motifleri yan görünümüyle daha bir güzle görünmüş.

Yan Burgular Modeli
Yan Burgular Modeli

Eskiden böyle herkes kazak ve hırkalar satın alamazlardı. Ülkede herkes istediği şeye istediği zaman kavuşamıyordu. Annelerimizde örgülerle hem çocuklarını hem kendilerini hemde eşlerini giydirirlerdi. El yapımı kazaklar tüm evde yaşayanların üstünde görünürdü. Hırkaları erkeklerde giyerdi. Şimdilerde erkeklere pek örgüler yapılmasa da eskiden erkeklerin başlarında da boyunlarında da örgüler görünürdü. Şimdi hem örgü yapanların sayısı az hemde parayla herşeye kolaylıkla ulaşılabildiği için kimse pek fazla uğraşmak istemiyor.

Yan Burgu Örgü Modeli
Yan Burgu Örgü Modeli

Eğer örgü örüyorsanız ve eşinize de bir kazak örmek isterseniz burgu örgü modeli ile yapabilirsiniz. Yan yana burguların dizildiği model erkek örgülerinde tercih edilebilir. Eşinize veya oğlunuza kazak örmek için yan burgu örgü modelinin yapımını videosuyla paylaşıyoruz.

Yan Burgular Örgü
Yan Burgular Örgü

Yan Burgu Örgü Modeli Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir