İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Örgü Bebek Battaniyeleri

Kız ve erkek bebekler için birbirinden güzel örgü bebek battaniyeleri paylaştık. Sizlerde bebekleriniz için örgü battaniye modellerine göz atabilirsiniz.

Bir anne babanın en büyük hayalidir bebek sahibi olmak. Bizde gerçek manada aile oldum diyebilmek için minik yavrusunu kucağına almalıdır insan. Evi yuva yapan, evliliği taçlandıran minik bir misafirdir Bebek her daim gelmesi beklenen. Ama tabiki bu şirin misafir daha gelmeden insanın elini ayağını dolaştıran bir tatlı telaşa kaptırıverir. O daha doğmadan başlar hazırlıklar. Hatta şöyle söyleyelim kimi genç kızlarımız o binbir emekle hazırladıkları çeyizlerinde bu yıllar sonra gelecek misafire de yer ayırırlar. Hırkalar, yelekler, patikler, lifler o da gelmeden renk renk örülür koyulurlar çeyizlere. Hele hele anneannelerin en büyük zevkidir bu minnacık parçaları örmek her daim bekledikleri torunlarına. İşte ister doğmuş olsun ister yıllar sonra doğacak olsun.

Örgü çiçek motifli bebek battaniyesi

Bebek hazırlıklarının olmazsa olmazlarından bir tanesi de Bebek battaniyeleridir. Hatta doğan bir bebeğin ilk ihtiyaçlarından biridir dersek yanlış olmaz. O nazik bebeklerimizi soğuktan koruyacak, anne karnı sıcaklığını aratmayacak battaniyeler örer bizim annelerimiz, ninelerimiz.

Örgü Bebek Battaniyeleri

Şimdilerde modern yaşamın peşine takılıp bin bir çeşit battaniye yerlerini almış olsalar da asla örgü battaniyelerinin yerini tutamazlar. Bebek battaniye modelleri binbir çeşidiyle her zaman vazgeçilmez olmuşlardır. Bayanlar büyük bir heyecanla renk renk örerler battaniyeleri. Bebek doğmuşsa erkeklere mavi, beyaz kızlara pembe, kırmızı en çok tercih edilen renklerdir. Eğer cinsiyet belli değilse sarı, yeşil, mor, turuncu gibi hem kızın hem erkeğin kullanabileceği renkler tercih edilir. Bebek battaniye örnekleri de renkler kadar binlerce çeşittir. Her geçen gün bu çeşitlere yenileri eklenmektedir.

Klasik tığ işi Bebek battaniyeleri, mil işi Bebek battaniyeleri unutulmamış ama bunların modelleri daha da geliştirilip çeşitlendirilmiştir. Eskiden ana renkler daha çok kullanılırken artık yün renklerinin çeşitlenmesiyle birlikte daha soft daha açık renkler tercih edilir duruma gelmiştir. Su yeşili, mint mavisi, uçuk pembe, vizon rengi buna en güzel örnektir. Artık parça parça örülüp birleştirilen tığ işiyle örülen Bebek battaniye modelleri iyice tercih edilir duruma gelmiştir. Bunların örülmesi de bütün bir battaniyeye göre daha kolaydır. Resimlerde birbirinden güzel parçalı ve tüm örülmüş battaniyeleri bulabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir