İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yer Fıstığı Örgü Modeliyle Battaniye Atkı ve Bere Örebilirsiniz

Yer fıstığı örgü modeli ile bayan yelekleri, bebek örgüleri, battaniyeler, atkı ve bereler örebilirsiniz. Onlarca örgüde kullanılabilen yeni örgü modeli!

Örülmesi kolay şirin bir örnek, bayan yelekleri, bebek battaniyesi atkı ve bere örebileceğiniz güzel bir örgü modeli. Tabiki daha birçok değişik örgülerdede kullanabilirsiniz.

Atkınız yoksa bir atkı, bereniz yoksa bir bere veya takım halinde örebileceğiniz bir tekniğin yapılışını sizlerle paylaşıyoruz. Gönül hanım bu örgü modeline yer fıstığı örgü modeli adını vermiş. Atkı ve bere dışında diğer bebek örgüleri ve battaniyeleri yapımında da tercih edilebilir.

Örgü Yer Fıstığı Modeli
Örgü Yer Fıstığı Modeli

Ayrıca bayan yelekleri öreceğiniz zaman da yer fıstığı örgü modeli ile örebilirsiniz. Örneğin motifleri 6 ilmek ve 20 sırada oluşmaktadır. Videoda örneğin anlatımı 2 motif ile anlatılmıştır. 2 motif için 12 ilmek 4 tane ek ilmek ve 2 tane de kenar ilmek olmak üzere 18 ilmek atılmıştır. Örgüye 18 ilmek atarak başlayan Gönül hanım 1. sıradan başlayıp motifin yapılını videolu olarak anlatmıştır.

Yer Fıstığı Örgü Modeli Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir