İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

3D Kabartmalı Baklava Dilimi Modeli Yapılışı

İki yüzüde kullanabileceğiniz 3D kabartmalı baklava dilimi modeli yapılışı. Yapılışını Türkçe videolu anlatımlı olarak paylaştığımız şık bir model daha.

3D örgü modelleri karşımıza çok çıkıyor. Tüm örgülerde kullanılan 3D örgü modelleri bulunmaktadır. Hanımlarda örgülerini 3D örmek istediklerinde nasıl yapıldıklarını öğrenmek istiyorlar.3D Tuğla Deseni Örgü Modeli Tarifi örneğinde de olduğu gibi bu model tığla örülmüyor. 3D kabartmalı baklava dilimi modeli şişlerle yapılıyor.

3D Kabartmalı Baklava Dilimi Modeli
3D Kabartmalı Baklava Dilimi Modeli

Çift taraflı bebek battaniyesi yapmak isterseniz 3D örgülerden bir model kullanabilirsiniz. Ayrıca şık görünen bir bere ve atkı takımı da yapabilirsiniz. Bunun dışında nerde kullanılır diyorsanız bebek yeleklerinde lastiğin üzerine örülebilir. Baklava deseni de yeleklere yakışmaz mı? Nesrin hanımın anlatımıyla kabartmalı örgü modeli yapılışı Türkçe videolu anlatımı aşağıda yer alıyor. İlk önce motifin yapılışı hakkında bir kaç ipucu verelim.

Model 9+1 yani 1o’un katları şeklinde oluşmakta. Kenarlara da 2 ilmek fazla koyarsanız daha şık görünür. Kenar ilmeği aldıktan sonra 1 düz örüyoruz. 1 tane ters örüyoruz modelin başlangıcında. Sonrasında 9 tane düz örüyoruz sonra tekrar 1 ters 9 tane düz şeklinde sırayı tamamlıyoruz.

2. Sırada kenar ilmeği alıp ters ilmeği örüp düz ilmeği kendinden değil bir alt yerden girerek 1 ilmek alıp 1 de kendiri örüyoruz 2 ilmek yapıyoruz. Kenarlarda yapıyoruz bu 2 ilmek şeklini.

3D Kabartmalı Baklava Dilimi Örneği Yapılışı

Video 1

Video 2

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir