Hobi

Anlatımlı Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Tığ işi ile bebek battaniyesi yapmak isteyenler için sitemizde anlatımlı örgü bebek battaniyesi yapılışı paylaştık. Sizlerde battaniye örebilirsiniz.

Bebek battaniyeleri anlatımlarına devam ediyoruz. Anlatımlı model isteyenler için güzel bir bebek battaniyesi örneği daha paylaştık. Daha önce bebek battaniyeleri kategorisinde bir kaç anlatımlı model paylaşmıştık. Onlara da göz atabilirsiniz.

Tığ işini biliyorsanız sizde bebek battaniyesi yapabilirsiniz. Anlatımlı olarak paylaşmış olduğumuz modeli inceleyerek önce nasıl yapıldığını öğrenip daha sonra malzemelerinizi hazırlayarak hemen battaniye yapılışana başlayabilirsiniz.

Tunus İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı sayfasında Tunus işi sevenler için güzel bir battaniye örneği paylaşmıştık. Dilerseniz o modele de bir göz atın.

Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

30 ilmek ve 26 sıradan oluşan kareler yapılır. 27. sırada renk değişikliği yapılarak 5 kare yapılır.4 sutun şeklinde yapılıp iğne ile birleştirilir.

Kenarlarını yaparken önce kenarla aynı renk iplikle 6 zincir çekilip ipsiz batılır.Diğer renk iplik ile de 6 tane trabzan yapılır.Daha sonra ipliklerin yerleri değiştirilerek örmeye devam edilir.

Köşelere 4 tane çiçek yapılarak dikilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ