İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anlatımlı Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Tığ işi ile bebek battaniyesi yapmak isteyenler için sitemizde anlatımlı örgü bebek battaniyesi yapılışı paylaştık. Sizlerde battaniye örebilirsiniz.

Bebek battaniyeleri anlatımlarına devam ediyoruz. Anlatımlı model isteyenler için güzel bir bebek battaniyesi örneği daha paylaştık. Daha önce bebek battaniyeleri kategorisinde bir kaç anlatımlı model paylaşmıştık. Onlara da göz atabilirsiniz.

Tığ işini biliyorsanız sizde bebek battaniyesi yapabilirsiniz. Anlatımlı olarak paylaşmış olduğumuz modeli inceleyerek önce nasıl yapıldığını öğrenip daha sonra malzemelerinizi hazırlayarak hemen battaniye yapılışana başlayabilirsiniz.

Tunus İşi Bebek Battaniyesi Yapılışı sayfasında Tunus işi sevenler için güzel bir battaniye örneği paylaşmıştık. Dilerseniz o modele de bir göz atın.

Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

blank

30 ilmek ve 26 sıradan oluşan kareler yapılır. 27. sırada renk değişikliği yapılarak 5 kare yapılır.4 sutun şeklinde yapılıp iğne ile birleştirilir.

blank

Kenarlarını yaparken önce kenarla aynı renk iplikle 6 zincir çekilip ipsiz batılır.Diğer renk iplik ile de 6 tane trabzan yapılır.Daha sonra ipliklerin yerleri değiştirilerek örmeye devam edilir.
blank

blank

Köşelere 4 tane çiçek yapılarak dikilir.

blank

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir