İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bayan Yelekleri İçin Dalgalı Karnıbahar Örgü Modeli Ajurlu

Bayan yelekleri ve bebek örgülerine çok yakışan ajurlu karnıbahar örgü modelinin yapımını paylaşıyoruz. Kanıbahar örgü modelini öğrenmek isteyenler buradan öğrenebilirsiniz.

Angora ip ve 3.5 veya 3 numara şişlerle örebilirsiniz. Bebek örgüleri örecek olanlar bebe ipi kullanmayı unutmasınlar. Eğer bayan yelekleri örecekseniz ince ip tercih edebilirsiniz. Kalın kışlık örgülerde ise kalın örgü ipleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Karnıbahar örgü modelinin yapımına 9 ilmek ve katları + 1 ilmek eklenerek yapılmaktadır. 4 sıra örüldüğü zaman örnek ortaya çıkmaktadır.

Karnıbahar Örgü Modeli
Karnıbahar Örgü Modeli

Bebek yelekleri yapacaklar için Dalgalı Ajur (Karnıbahar) Bebek Yeleği Yapılışı modelini yayınlamıştık. Bebek yeleği dışında kullanmak isteyenler de motifi öğrenmek istiyorlardı. Bu videoda motifin yapım aşamalarıla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca karnbahar örgü modeli ile de çok güzel bir bayan şalı örebileceğinizi de bilmenizi isterim. Onu da Karnıbahar Örgü Modeli İle Şal Yapılışı yazısında paylaşmıştık. Gelin şimdi karnıbahar örneğinin yapılışını Türkçe videoyla öğrenelim.

Dalgalı Karnıbahar Örgü Modeli Ajurlu Yapılışı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir