İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çapraz Baklava Örgü Modeli Yapılışı

Şiş işi örnek arayanlar için çok güzel bir örgü tekniği öapraz baklava örgü modeli yapılışı sitemizde! Örgülerinizde artık çapraz baklava modelini kullanın.

Çapraz örgü modeli arayanlar için yine güzel bir model yayınladık. Örgü tekniklerini öğrenmek isteyenlerin mutlaka öğrenmesi gerekenlerden biri olan çapraz baklava örgü modeli ile bir çok örgü yapılmaktadır. Bebek yelekleri, bayan örgüleri gibi örgülerinizde yeni bir örgü tekniği kullanmak istiyorsanız çapraz baklava örgü modelini tercih edebilirsiniz.

Baklava deseninde olduğu için modelin ismi baklava modelidir. Ayrıca çapraz yapıldığından dolayı da çapraz baklava ismi verilmiştir. Model Sevil Örgü kanalında paylaşılmıştır. Sağ ve sola yatan baklavalar şeklinde başlıyor. Birinci baklava biterken diğer baklava başlıyor. Her bir baklava 6 çubuk 12 ilmekten oluşuyor. Orta kalınlıkta bir ip ve 4.5 numara şiş kullanılmıştır. Daha ince bir şiş ile yapacaksanız baklavaları 9 çubuğa ve baklavalar ise 18 ilmekten yapılmaktadır. Videoda paylaşılan örnek 12 ve katları ve 2’şer ilmek te kenar ilmeği olarak model kurulmuştur.

blank

Bayan yeleklerinden de bahsetmişken Baklava Dilimi Örgü Bayan Yelek Modeli sayfasında yelek örneklerinde kullanılan güzel bir örgü tekniğini yayınladık.

Çapraz Baklava Örgü Modeli Videolu Anlatım

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir