İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fıstıklı Örgü Bayan Yelek Modeli

Bayan yeleklerinde kullanabileceğiniz fıstıklı örgü modeli yapılışını paylaştık. Yapacağınız yeleklerde bu örgü tekniğini kullanabilirsiniz.

Fıstıklı örgü modeli için ince bir ip kullanılmıştır. Bebe ipini tercih edebilirsiniz. Model 11 ilmek. Bir tane baklava dilimi örneği. 12 ve katları olarak hesaplayabilirsiniz. Lastik kısmına gelecek baklava diliminin sadece bir kenarına artış ve eksiliş yapıyoruz ki lastik kenarı normal dursun. Lastiği haroşa koyulmuştur. Lastik kısmı belirgin olsun diye arada bir ilmek düz yürütülmüş.

Örgü yelek yaparken bir çok örgü tekniğini kullanabilirsiniz. Fıstıklı örgü modeli de bunlardan sadece bir tanesidir. Yüzük Taşı Örgü Modeli ile Yelek Yapılışı ve Su Yolu Örgü Modeli Bayan Yelek Yapılışı de örgü yelek örme tekniklerinden sadece bir kaçıdır.

Fıstıklı Örgü Modeli

Fıstıklı örgü tekniği ile bayan yelek yapılışı ince ip kullanılarak yapılmıştır. İnce ip kullanılan bu yelek daha güzel görünmektedir. Paylaştığımız yaklaşık 15 dakikalık videoda örgü tekniğinin tüm detayları ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Sizlerde kahvenizi elinize alıp videoyu başlatarak fıstıklı örgü modelini öğrenebilirsiniz.

Fıstıklı Örgü Bayan Yelek Yapılışı

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir