Hobi

Gelin kız yeleği, bayan yelekleri ve şal örebileceğiniz örgü modeli

Gelin kız yeleği, örgü bayan yelekleri ve şal örebileceğiniz hem kalın hemde ince iple yapılan ayrıca çok güzel duran bir örnek.

Gönül hanımın yine çok alanda kullanabileceğiniz bir örgü modeli ile karşınızdayız. Örgü modelinin adına Gönül hanım inciler örgü modeli adını vermiş. İnciler örgü modeli ile gelin yelekleri, bayan yelekleri ve şallar örebilirsiniz. Şiş işi örgü modeli olan inciler modeli ince ve kalın iple de çok güzel duruyor.

Yelek modelleri yapımında kullanılan örgü modellerine Gönül hanımın paylaştığı inciler modeliyle devam ediyoruz. Eğer gelin yeleği yapacaksanız mevsimine göre ince veya kalın ip kullanıp bu örgü ile gelin yeleği örebilirsiniz.

Şal yapacağınız zaman da yine mevsime göre kalın veya ince örgü iplerinden tercih ederek mevsimlik şallar örebilirsiniz. Aynı şekil bayan yelekleri öreceğiniz zamanda hangi kalınlıkla öreceğinize göre ipler alıp örgüye hemen başlayabilirsiniz.

Gönül hanım 12 dakikada inciler modelinin yapımından bahsetmiş. Ben şahsen gönül hanımın anlatımlarına bayılıyorum. Anlaşılır ve basit bir şekilde akıcı bir anlatımı mevcut.

İnciler Örgü Modeli Yapılışı

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Handan Uslu dedi ki:

    Çok güzel anlatmışsınız teşekkürler

  2. ESRA AKAGÜNDÜZ dedi ki:

    HEPSİ HARİKA VEEE TABİ BUNA VİDEODA DAHİL

BİR YORUM YAZ