İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Örgü Banyo Klozet Takımları

Banyonuzda bulunan klozetleri süslemek için örgü banyo klozet takımları yapabilirsiniz. Sitemize eklediğimiz klozet takımlarından ilham alabilirsiniz.

Banyolarımızda farklı bir hava yaratmak ve banyo dekorasyonumuzu yenilemek için şiş ya da tığ ile yapılan hatta el ile örülen paspaslardan yararlanabiliriz. Kullanılan ipe ve örgü tekniğine bağlı olarak, farklı modellerde örgü klozet takımları yapmak ve banyomuza neşe katabilirsiniz. Banyonuzun mimarisine uygun biçimde dilerseniz oval ve yuvarlak ya da dikdörtgen şekillerde birbirinden şık paspaslar örebilirsiniz.

Son zamanlarda özgün bir banyo dekorasyon öğesi olarak banyo halılarının kullanıldığını görmekteyiz. Standart klozet takımlarından farklı olarak tek parça biraz daha büyük el örgüsü bir halı ile mekâna modern ve şık bir hava katabilirsiniz. Yine son yılarda sıkça gördüğümüz gibi çeyiz hazırlıkları içinde el yapımı klozet takımları örülmekte.

Örgü Klozet Takımları Modelleri

Banyolara Neşe Katan Örgü Klozet Takımları

Banyo dekorasyonunuza bahar havası katmak ve banyonuz yeniden canlandırmak için sizde şık bir banyo paspası örebilirsiniz. Hemen her yerde gördüğümüz gibi çeyizlik eşyalar içinde de rengârenk sakallı ipler ya da farklı motifler ile yapılan farklı tasarımlarda örgü klozet takımları yeni gelinlerin olmazsa olmazları arasında yerini almış durumda.

Örgü Klozet Takımları

Bahar temizliğinin ardından banyonuzda bahar havası yaratmak ve banyonuzu biraz daha şıklaştırmak için kolayca örebileceğiniz ve kendi el emeğinizle, kendi zevkinize uygun tasarımlar oluşturabileceğiniz örgü klozet takımı örnekleri farklı çeşitleri ile alanımızda yer almakta. Banyonuzla birlikte mutfak, paspas ve küçük hol gibi alanlarda da kullanabileceğiniz çok özel bir paspas örneğini sizler için seçtim. Yapımı gayet basit ve keyifli olan çim örneği için şiş ve püsküllü dokuyu yaratacak kalın bir pamuklu ipe ihtiyacınız olacak. Ortalama boyutlarda 70×50 bir pas pas için 84 ilmek atarak başlıyoruz. 4 sıra düz örgü ile devam ediyoruz.5. ilmeğe geldiğimizde bir ilme çıkartıp bunu parmağımıza dolayıp solda arkada kalan ilmeği üzerine geçirip bu iki ilmeği bir örüyoruz. Bu şekilde parmağımızda çift katlı bir püskül kalıyor. Bundan sonraki tüm ilmekleri yalnızca kenarlarda 4er sıra düz örerek devam ediyoruz. Pek çok farklı şey yapabileceğiniz bu çim örme tekniği ile el işi klozet takımları yaparak banyo dekorasyonunuza yeni bir hava katabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir