İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Örgü Mantarlı, Uğur Böcekli ve Çiçekli Bebek Kazağı

Örgü bebek kazakları yapıp üzerine uğur böceği, çiçek, mantar, bulut ve araba motifleri yaparak süsleyebilirsiniz. Kazaklar daha hoş görünecek.

Ayten arkadaşımız yapmış olduğu kazağın üzerine mantar, uğur böceği ve çiçekler yaparak çok güzel bir kazak görseli sunmuş. Tığ ile yapmış olduğu motifleri kazağın üzerine uygulayan arkadaşımızın kazağı çok güzel görünüyor. Sizde çocuk kazakları için böyle motifler yapıp tığla uygulayabilirsiniz. Ayten hanımın yapmış olduğu çocuk kazağı hakkında verdiği bazı bilgiler aşağıda yer alıyor.

Yakasına Bu örgüde 7,4,3,2,1,1,1 keserek yuvarlak bir şekil verin. İki tarafda aynı.Eski bir kazağın üstüne gazete kağıdı koyarak yaka kalıbı kesin ona göre örün. Kesilen 1 ilmekler daha fazla kesilebilir. Zamanla kalıba da ihtiyaç duymazsınız. 4,5 yaş giyecek şekilde örüyorum. Nako Baby ipi tercih ediyorum. Genelde önü 90 arka 85 ilmek başlıyorum. Çok değişik süslemeler yapabilirsiniz. Arabalar güneş bulut ağaç çiçek gibi. Ayrıca tığla örüp kazak üstüne dikebilirsiniz. Normal lastik bir ters bir düz şeklinde yapılmıştır. Önce kazağı ör sonra tığla ördüğün ağaç çiçek vs. üstüne dik.

Orgu Ugur Bocegi Motifi

Orgu Mantar Motifi

Orgu Suslemeli Cocuk Kazagı

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir