İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sakallı İpten Paspas Modelleri

Sakallı ipler kullanarak paspas yapmak istiyorsanız sakallı ipten paspas modelleri yazımıza mutlaka göz atmalısınız!

Sakallı ip kullanılarak yapılan paspas modelleri yatak odaları, banyolar, klozet takımları, lavabolar ve mutfaklarda kullanılıyor.

Piyasaya çıktı çıkalı neler yapmadık ki şu sakallı iplerden. Lifler, kazaklar, atkılar, paspaslar, kilimler nerde ise her örgü eşya için uyumlu bir ip türü. Yumuşacık dokusu ve parlak yapıları ile örgü sever hanımların göz bebeği haline gelen sakallı ipler hemen her evde bir şekli ile yer almakta. Özellikle sakallı ip ile yapılan paspaslar farklı tasarımları ve renkleri ile nerde ise tüm evelerin banyolarını ya da hollerini süsler durumda.

blank

Sakallı İpten Yapılanlar

Yine son yılların trendi olarak ise sakallı ip ile yapılan kürk görünümlü hırkalar uzunlu kısalı oldukça revaçta. Hanımların sitillerine şıklı katan bu tür giysilerde dikkat edilmesi gereken, iki beden büyük göstermeleridir ki bu nedenle bu ipten giysileri örerken koyu renkleri tercih etmenizde yarar var.

Sakallı ipten paspas modelleri anlatımlı

Sakallı ipten paspas yapımı için tığ işi kullanılabilir. Sakallı ip kullanarak tığla paspas yapımı örgü bilen hanımlar tarafından yapılabilir. Yazımızın en altında paspas yapılışı hakkında basit bilgiler verdik.

Sakallı ipten tığla yapılan paspas modelleri

Evleriniz Şıklaştıracak Sakallı İpten Paspas Modelleri

Baharın gelmesi ile birlikte evlerdeki yenilenmeler başlamış durumda. Sizde ev dekorasyonunuzda renkli bir bahar havası yaratmak ve biraz daha canlı aksesuarlar kullanmak istiyorsanız, sakallı ipten paspas modelleri ile bunu sağlayabilirsiniz. Çocuk odası, mutfak, balkon, banyo ya da küçük bir holde oldukça güzel görünen tüylü paspaslara binlerce lira vermeden kendi el emeğiniz ile kolayca sahip olabilirsiniz.

Sakallı İpten Paspas Modelleri

Bu bölümde sizler için bu şık paspasların kolayca yapımını anlatacağım. Öncelikle farklı püskül yükseklikleri olan sakalı ip çeşitlerinden birini istediğiniz hav yüksekliği ve yumuşaklığına göre seçmelisiniz. Yine yapmak istediğiniz paspasın boyutlarına uygun misinalı ya da normal şiş tercih edeceksiniz ki ben 5 numara şişlerin iyi olacağını düşünüyorum. Ortalama boyutlarda bir paspas için 150-200 ilmek yeterli olacaktır. Çeşitli alanlarda ve sitemizde bulabileceğiniz sakallı ipten paspas örnekleri içinden tek renkli ve iki renkli olanlarından birini kendinize model olarak seçebilirsiniz. Anlatacağım modelde benim tercihim mor tek renkte bir paspas. Düz örgü tekniği ile dilediğiniz boyuta kadar ördükten sonra paspasımızı kesme işlemi ile bitiriyoruz. Sonrasında altına çeşitli nalburlardan ya da halıcılardan alacağımız kaydırmaz tabanı koyup kenarlarından ve orta bölümünden belirli aralıkla dikiyoruz. Dikim işlemini yaparken örgü yaptığımız ipin aynısını kullanmak çok daha iyi sonuç verecektir. Bu şekilde kendi şık ve sevimli paspasımızı yapmış oluyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir