Hobiler

Nazar Boncuklu Havlu Kenarı Dantelleri

Nazar boncuklu havlu kenarları havluların kenarlarına çok yakışacak. Nazar boncuklarını sevenler havlu kenarı dantellerini istedikleri gibi süsleyebilirler.

Nazar Boncukları

İnsanların kendilerini nazardan koruduğuna inanılan nazar boncukları evlere ve insanların giysilerine takılan mavi renkli olan bir nazarlıktır. Nazar boncuğundan medet ummanın caiz olmadığını bir çok din alimi belirtiyor. Fakat ülkemizde nazar boncuğu kullananlara nazar değmediği inancı da pek fazla kişi de var.

Nazar boncukları dekoratif ve süs eşyalarında da kullanılıyor. Yapılan el sanatlarında da nazar boncukları sıklıkla kullanılmaya başlandı. Örgüler ve el işlerinde kullanılan nazar boncukları süs amacı ile kullanılıyor. Havlu kenarları için de nazar boncuğu dantelleri yapılıyor. Nazar boncuklu havlu kenarları ile evlerde kullanılan bütün havlular süslenebiliyor. Havlu kenarı dantelleri için de tığ oyasıyla nazar boncuğu dantelleri yapılıyor.

Havlu kenarları arayan hanımlar eğer nazar boncuklarını sevip ve havlularında kullanmak isterlerse bunu tığ oyası ile yapabilirler. Mavi sarı ve beyaz renk oya iplerini kullanarak yapılan nazar boncuğu oyaları havluların kenarlarına dikilir. Tabi isteyen farklı renklerle de nazar boncuklarını yapabilirler.

Aşağıda nazar boncuklu havlu modellerini paylaştık. Buradaki modelleri inceleyerek kendinize model seçimi yapabilirsiniz. Havlu modellerini nazar boncukları ile şenlendirmek isterseniz aşağıdaki modellere göz atabilirsiniz. Biz toplamış olduğumuz en güzel örnekleri yayınladık. Belki siz de beğenirsiniz diye yayınladığımız havlu örneklerini inceleyin.

Nazar Boncuklu Havlu Kenarları

Nazar Boncuklu Havlular

Nazar Boncuklu Havlu Kenarları

Nazar Boncuklu Havlu Dantelleri

Bu içeriği ne kadar faydalı buldunuz?
[Toplam: 13 Ortalama: 2.8]

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ