İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İki renkli keloğlan oyası modeli yapılışı

Sizlere harika bir model olan iki renkli keloğlan oyası modeli yapılışı paylaştık. Resimli anlatım ile keloğlan oyasının nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Yeni oya örnekleri arayanlar için anlatımlı modeller paylaşmaya devam ediyoruz. El işi hobiler olarak şimdiye kadar onlarca oya örneğinin nasıl yapıldığını sitemizde paylaştık. Bundan sonra da hiç bir yerde bulamayacağınız oyaların yapılışlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Keloğlan oyası modeli yapılışı Neşe nin Göz Nuru İğne Oyası sayfasından alınmıştır. Neşe hanımın yapmış olduğu bu mükemmel oyanın yapılışını bizlerde sitemizde sizlerle paylaşalım dedik. Yazma, tülbent ve havlu kenarları için keloğlan oyasını tercih edebilirsiniz.

Daha farklı modeller istiyorsanız oya modelleri kategorisine göz atabilirsiniz. Burada paylaştığımız Kalpli Yazma Oyası YapımıBoncuklu firkete oyası yapılışıLimon Çekirdeği Oyası Yapılışı Anlatımlı ve Fiyonk oyası yapılışı (Videolu Anlatım) gibi bir çok oya örneği yer almaktadır.

Aşağıdaki paylaşmış olduğumuz resimlerde keloğlan oyasının nasıl yapıldığı detaylı bir şekilde paylaştık. Resimleri sırası ile inceleyerek iğne oyası ile keloğlan oyasının nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Keloğlan Oyası Yapılışı

blank

blank

Keloğlan oyasının tamamlanmış hali aşağıdaki gibidir. İğne oyası biliyorsanız yukarıdaki adımları yerine getirerek aşağıdaki oya modeline ulaşabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin 🙂

blank

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir